Vyhledávání

Společnost J+M FALCON s.r.o. je výhradní distributor maďarských termálních produktů Bük pro Českou a Slovenskou republiku (velkoobchod, maloobchod).

Historie lázní

Bükfürdő - víc než lázně

Lázně Bükfürdő se nacházejí v severozápadní části župy Vas, na pomezí východního výběžku Alp a Malé uherské nížiny. Obec leží 30 km od Szombathelye, 46 km od Šoproně a 20 km od města Kőszeg, na půl cesty mezi Vídní a Balatonem.

Za svou existenci vděčí lázně šťastné náhodě: jako výsledek výzkumných ropných vrtů, prováděných ve 20. a později v 50. letech, vytryskl v roce 1957 z hloubky 1282 metrů na povrch vodní sloupec vysoký 65-70 metrů. Poklad o teplotě 58 °C a s obsahem minerálů téměř 14 000 mg/l otevřel novou kapitolu v životě města Bük i přilehlých obcí.

Zásaditá hydrouhličitanová léčivá voda jedinečného složení, s vysokým obsahem vápníku, hořčíku a fluoru, se uplatňuje především při léčbě poruch pohybového ústrojí, gynekologických potíží a nemocí trávicího ústrojí. 

Skutečný příběh úspěchu započal roku 1962 vybudováním prvního částečně krytého bazénu. Díky neustále probíhajícímu rozvoji očekávají dnes lázně své návštěvníky, toužící po léčbě, odpočinku, relaxaci či koupání, s 27 bazény a více než 5100 m2 vodní plochy.

Léčebné lázně a venkovní plavecký bazén

Osvěžení pro všechny generace

Na parkové ploše o rozloze 13 hektarů pokryté stinnými stromy lákají ke koupání kryté, částečně kryté i otevřené bazény. Bazény s léčivou vodou mají teplotu 32-38 °C, koupaliště a bazény vhodné pro sportování jsou naplněny vodou o teplotě 26-28 °C, děti se mohou těšit na zvláštní bazény, vytvořené speciálně pro nejmenší a určené pouze jim, kde se mohou bezpečně a spokojeně ráchat.

Čtyři skluzavky v komplexu s bezplatným vstupem, z nichž si mohou podle vlastních nároků i odvahy vybrat všechny věkové skupiny, nabízejí nezapomenutelné zážitky. Tobogán anakonda se dlouze a klikatě vine, kamikadze s náhlým pádem se doporučuje spíše odvážnějším návštěvníkům, po rodinné skluzavce si může sjet i více lidí najednou, zatímco na jedinečné skluzavce ve tvaru cibule dopadnete do vody až po vydatné rotaci.

Kromě koupání a dovádění na skluzavkách se o zábavu dětí stará moderní hřiště, k relaxaci dospělých toužících po oddechu slouží rozlehlé odpočinkové plochy a pohodlná lehátka, takže zde mohou najít odpovídající způsob odreagování všichni členové rodiny. Milovníky pohybu čekají sportovní hřiště (na plážový volejbal, plážovou házenou, nohejbal, badminton, travnaté hřiště na minifotbal, hřiště na plážový fotbal s malými brankami, streetballové hřiště), stolní tenis i organizované sportovní a zábavné programy.

Také ti, kteří jsou náchylní spíše na kulinářské požitky, naleznou v Bükfürdő vše, co je lákavé pro oči i ústa: v prostoru lázní i v obci na ně čekají četné restaurace a bufety.

V místní stanici InterNETpont je zajištěna také možnost použití internetu.

Vynikající kvalita lázeňských služeb byla oceněna nejvyšším čtyřhvězdičkovým hodnocením Asociace maďarských lázní.

Užitečné informace:

·         Po koupání v bazénech s léčivou vodou s vyšší teplotou, trvajícím maximálně 30 minut, je třeba si odpočinout!

·         Dětem do 16 let se koupání v bazénech s léčivou vodou nedoporučuje!

·         Před vstupem do bazénů jsou návštěvníci povinni se osprchovat!

Rekreační park-zážitkové koupele - Oáza odpočinku plná dobrodružství

Rekreační park jsou takzvané „lázně v lázních", kde si mohou návštěvníci v tichém, klidném prostředí plném zeleně odpočinout od každodenní námahy. Terasa na opalování ve tvaru tří okvětních lístků láká ke slunění, pohodlí hostů zajišťují odpočinková lehátka. K příjemnému odreagování slouží také bazén rozdělený na čtyři části, naplněný léčivou a pitnou vodou, dále finská sauna a infrasauna i ponorný bazén se studenou vodou. V Rekreačním parku se nachází krytý žitkové koupele. Pro každého návštěvníka parku je k dispozici šatnová skříňka.  Rekreační park-žitkové koupele lze navštívit se zvláštní vstupenkou.

Léčba

„Medicus curat, natura sanat - lékař léčí, příroda uzdravuje"

Zdejší zásaditá hydrouhličitanová léčivá voda jedinečného složení, s vysokým obsahem vápníku, hořčíku a fluoru, má na organizmus ojediněle příznivý vliv. Blahodárné účinky léčebných pramenů jsou doplněny tradičními i moderními terapeutickými metodami aplikovanými ve Fyzioterpeutickém institutu. Profesionální fyzioterapeuti a zkušení maséři vám zajistí léčení a zotavení v ideálních podmínkách.

Léčebné služby

„Medicus curat, natura sanat – lékař léčí, příroda uzdravuje”

 

Naše léčivá voda ÚŽASNé HOJIVé účinky VODy v BükU

Blahodárný účinek léčivé vody je doplněn tradičními i moderními terapeutickými metodami aplikovanými ve Fyzioterapeutickém institutu. Společným účinkem léčivé vody a léčivých terapií se zmírňují a ustávají obtíže, je možné získat zpět harmonii těla a duše.

chemické SLOZeNÍ LéCiVé VODY Bük - Pramen St. Kelemen                

 

 

mg/l

mmol/l

thanova ekvivalence (%)

 

 

 

 

Draslík K+

200

5,12

2,77

Sodík Na+

3800

165,22

89,45

Cpavek NH4

+ 29,5

1,64

0,89

Vápník Ca2+

164 8,

18

4,43

Horcík Mg2+

55

4,54

2,46

Zelezo Fe2+

 

nd.

 

Mangan Mn2+

 

nd.

 

Lítium Li+

-

-

-

Součet kationu:

4249

184,70

100,00

Dusicnan NO3

 

- nd.

 

Dusitan NO2

 

- nd.

 

Chlorid Cl-

1920

54,17

29,92

Bromid Br-

5,3

0,07

0,04

Jodid J-

0,87

0,01

0,01

Fluorid F-

3,8

0,20

0,10

Siran SO4 2-

520

10,82

5,98

Uhlicitanvodík HCO3

- 7060

115,8

63,95

Siricitan S2-

-

-

-

Vsechny fosfáty PO43- 0,08

0,00

-

 

Součet anionu:

9510

181,07

100,00

Kyselinametabórová HBO2 40

-

-

 

Kyselinamkremicitá H2SiO3 43

-

-

 

Kyselina uhlicitá CO2 

843

-

-

Kyslík volny O2

-

-

-

Součet:

13 842

365,77

 

 

Indikace

Léčivá voda se účinně uplatňuje při léčbě následujících onemocnění:

 • vápenatění (spondylosis),
 • opotřebení chrupavky (arthrosis),
 • řídnutí kostí (osteoporosis),
 • diskopatie,
 • lumbago,
 • Bechtěrevova choroba,
 • chronický zánět kloubů,
 • dna,
 • revmatismus měkkých tkání,
 • rehabilitace po ortopedických a neurochirurgických operacích,
 • poúrazová rehabilitace,
 • chronické gynekologické a urologické záněty,
 • chronický žaludeční katar,
 • žaludeční vředy,
 • zažívací potíže.

Kontraindikace

vážná onemocnění srdeční a cévní soustavy, trombóza, maligní nádory, TBC, akutní zánětlivá onemocnění, těhotenství.

Pitná kúra

Léčivou vodu z oblasti Bük lze využívat také formou pitné kúry. Obzvláště účinná je při léčbě chronického žaludečního kataru, žaludečních vředů a zažívacích potíží i při prevenci a léčbě osteoporózy.

www.bukfurdo.hu

© 2010 J+M FALCON s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode E-shop